В Дупница, Миньор Перник разгроми Велбъжд с 6:1. Германея загуби в Симитли Днес, стадион "Бончук" прие отборите на Миньор Перник и Велбъжд Кюстендил в мач от 22-ия кръг на Югозападна "В" група. Причина срещата да се играе в Дупница бе наказанието, с лишаване от домакинство, на Миньор Перник. Пред около стотина фена, почти всички от Перник, Миньор победи с 6:1. Срещата започна зле за своеобразните домакини, които получиха гол още във втората минута, след чудесно изпълнен пряк свободен удар от капитана на Велбъжд Мирослав Петров. В 14-тата минута, капитанът на перничани Томислав Павлов, пропусна да реализира отсъдена дузпа, в полза на неговия тим. След пропуска, футболистите на Миньор продължиха да атакуват и в 25-тата минута Иво Райков проби от дясно, центрира добре и Андреас Васев вкара изравнително попадение. Същата комбинация се повтори и в 45-тата минута, в която Васев изведе Миньор напред в резултата, реализирайки за 2:1. След почивката, миньорите отново бяха по-дейният тим и в 54-тата минута Адриан Олегов, след изпълнение на ъглов удар, покачи на 3:1. От тук насетне, играчите на Велбъжд свалиха гарда, а Миньор създаде редица положения пред вратаря Кирилов. В последните десет минути, дойде и времето на капитана Томислав Павлов, който реализира хеттрик само в рамките на седем минути, бележейки в 83-тата, 85-тата и 90-тата минута. Това бе най-малкото, с което се отърваха гостите от Кюстендил, които спокойно можеха да инкасират и двуцифрен резултат. Тежка контузия получи футболист на Велбъжд Жорж Георгиев, който бе заменен принудително още в 14-тата минута.