В Италия отборът на Марек Сеграте и българските фенове почетоха паметта на загиналите при катастрофи в чужбина дупничани Срещата от 22-ят кръг на италианската Seconda Categoria GIRONE, в който българския Марек Сеграте гостува на Сесто 2012 започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при катастрофи в чужбина дупничани. Отборът на Марек Сеграте и всички негови фенове изразиха съболезновани към близките и приятелите на Радослав Алексов, Емил Томов , Максим Максимов и Емил Гълъбов. Воденият от старши треньора Асен Арсов отбор записа поредната си 5-та победа от началото на годината. Българския и дупнишки Марек Сеграте прави истински фурор след подновяване на първенството в Seconda Categoria GIRONE. Срещата срещу силния отбор на Сесто 2012 , бе оспорвана и съпътствана от здрави сблъсъци на тежкия терен. Единственото попадение в мача падна в 40-та минута, когато Симоне Суфри, бе изведен на стрелкова позиция, финтира и с премерен удар вкара топката във вратата на Сесто. През второто полувреме играчите на Сесто стигнаха и до дузпа, но тя бе спасена от вратаря на Марек.Така Марек Сеграте победи с 1:0 и вече е на 4-то място в класирането. Отборът бе подкрепян от около 150 свои привърженици, най-вече дупничани живеещи в района на Милано. Агитката бе екскортирана от 5-6 карабинери, няколко цивилни, а до стадиона бе паркиран и микробус с тежко екипирани полицаи.